Służby publiczne

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie cyberataku na Polską Agencję Prasową - poinformował w sobotę 29 czerwca Piotr Skiba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o czyn z art. 130 par. 9 k.k., dotyczący szerzenia dezinformacji w ramach działalności obcego wywiadu.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Rozebranie dzięki AI koleżanki czy nauczycielki zajmuje kilka chwil. - Tak się bawimy - mówią bydgoscy uczniowie ze szkół średnich. Dwaj z nich wirtualnie rozebrało koleżankę z klasy i wrzuciło zdjęcie porno do sieci. Czeka ich sąd. - To nowe zjawisko - słyszymy w Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

''Wyborcza'' ujawnia: Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, próbował ''nieudolnie zniekształcić'' wyniki badania na wykrywaczu kłamstw. Prokurator oskarża go o korupcję. W śledztwie jest tajny wątek podsłuchiwania Zygmunta Solorza.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

45-latek z Mołdawii musiał być nieźle zdziwiony. Pokazał polskim funkcjonariuszom paszport. Ci natomiast złożyli mu na ręce kajdanki i odprowadzili do aresztu. Teraz odpowie za wypadek spowodowany w Hiszpanii.

Czytaj całość na: moto.pl

Zdaniem posła Konfederacji Stanisława Tyszki sprawa Funduszu Sprawiedliwości jest oczywista. - Mam nadzieję, że tutaj znajdzie się paragraf na tych panów z Suwerennej Polski, dlatego, że są po prostu złodziejami - powiedział na antenie TOK FM.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) poinformowała o ataku hakerskim w Polsce. Miała za nim stać grupa APT28 związana ze służbami wywiadowczymi Rosji.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Nasi rozmówcy - sympatycy różnych opcji politycznych - zgadzają się co do jednego. Zamiast likwidacji CBA ważniejsze jest, żeby od początku zastanowić się nad tym, jak mają funkcjonować służby specjalne, jak rozdzielić zadania pomiędzy służby i policję.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Okazuje się, że kobieta, która w styczniu usiłowała wyłudzić 70 tys. zł od seniora z częstochowskiej Parkitki - a zdemaskowaną niechcący wyswobodzili sąsiedzi, bo krzyczała, że jest gwałcona - dwa miesiące wcześniej pozbawiła oszczędności mieszkankę Bytomia.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Krzysztof C. był podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. W Hiszpanii zatrzymali go funkcjonariusze Policia Nacional, z którymi współpracowali ''Łowcy Cieni''.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

W latach 2017-2022 służby stosowały kontrolę operacyjną przy użyciu systemu Pegasus wobec 578 osób - poinformował prokurator generalny Adam Bodnar w piśmie skierowanym do parlamentarzystów. Wcześniej o ponad pięciuset inwigilowanych mówił minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl