Służby publiczne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się zamieszczaniem fałszywych internetowych ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów. Suma strat poniesionych w wyniku oszustw wyniosła blisko 1,6 miliona złotych.

Czytaj całość na: moto.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie oraz jego córkę. Nieoficjalnie: mieli usłyszeć zarzut oszustwa.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego we współpracy z CBŚP zatrzymali sześć osób, w tym znanego trójmiejskiego adwokata. W tle pojawiają się m.in. diamenty z ponad 5,5 miliona złotych. Mecenas został aresztowany na trzy miesiące.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Stołeczny urząd oraz służby od początku roku regularnie przeprowadzają kontrole taksówek i pojazdów wykorzystywanych do przewozu osób. Właśnie opublikowano szczegółowy raport przedstawiający wyniki prac stróżów prawa.

Czytaj całość na: moto.pl

Przeszło 20 mln zł przeznaczonych na pomoc dla chorych dzieci i walczącej z rosyjską agresją Ukrainy miało zostać zdefraudowanych. Kilka dni temu wrocławski sąd aresztował Jarosława Ś. - prezesa fundacji, która organizowała zbiórki.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Według prokuratury skarb państwa miał stracić 52 mln zł. U podejrzanych udało się zabezpieczyć ponad 4 mln zł.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Jak podaje portal RMF24.pl, czworo stołecznych policjantów zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Mieli organizować i posługiwać się fałszywymi certyfikatami szczepienia przeciwko covidowi.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Dobrym powodem wzięcie zwolnienia lekarskiego są problemy ze zdrowiem i wyłącznie z takiego powodu powinno być ono wystawiane. W przeciwnym razie próba oszustwa może nas słono kosztować, przy czym utrata świadczenia jest optymistycznym scenariuszy. Wyjaśniamy również, kiedy kontrola L4 może się odbyć.

Czytaj całość na: g.pl

Komisja dyscyplinarna Uniwersytetu Łódzkiego orzekła, że obszerne fragmenty książki dr. Jędrzeja Kotarskiego były plagiatem. Ale nie przeszkodziło mu to w karierze dyplomatycznej.

Czytaj całość na: lodz.wyborcza.pl

Cudzoziemcy przylatujący do Polski np. w celach zarobkowych muszą okazać służbom szereg dokumentów. Jednak niektórzy starają się iść na ''skróty''... zabierając ze sobą sfałszowane papiery. Tak też zrobił 48-letni obywatel Kazachstanu, ale nie zdawał sobie sprawy, że jego podstępny plan szybko zostanie zwęszony.

Czytaj całość na: podroze.gazeta.pl