Ze świata

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA powołał grupę zadaniową do walki z oszustwami w sieciach handlu detalicznego, które amerykańskich konsumentów kosztowały setki milionów dolarów. To domena Chińczyków.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

W Indiach coraz częściej mówi się o obywatelach, którzy zostali oszukani przez Rosjan. Hindusi wyjeżdżają do Federacji Rosyjskiej w nadzieję na dobrze płatną pracę, ale zostają wbrew swojej woli wyrzuceni na front, by walczyć z Ukrainą.

Czytaj całość na: ukrayina.pl

46-letni mężczyzna z Neapolu stał się postrachem włoskich hotelarzy. Ma zakaz wstępu do 32 miast i miejscowości, w których dopuścił się oszustw.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Sam Bankman-Fried, który stał za jedną z największych giełd kryptowalut - FTX - został skazany na 25 lat więzienia.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Liczba cyberataków w Europie gwałtownie wzrosła od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Komisja Europejska zwiększa zabezpieczenia przed nadchodzącą olimpiadą we Francji i czerwcowymi wyborami do europarlamentu.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Eksperci: Putin mógł dopuścić się bezprecedensowego oszustwa w historii współczesnej Rosji.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

FBI oraz służby z takich krajów, jak Wielka Brytania, Niemcy, Australia, Francja i Polska rozbiły jedną z najgroźniejszych grup ransomware w historii. Infrastruktura IT Lockbita została zinfiltrowana, a członków organizacji zatrzymano m.in. w Polsce.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Oszuści działają na szeroką skalę w różnych zakątkach świata. Niestety w Polsce również mamy z nimi do czynienia. W ostatnim czasie coraz częściej próbują wyłudzić wrażliwe dane, podszywając się pod różne instytucje w wiadomościach SMS lub w aplikacjach na smartfonach. Być może niebawem problem ten jednak zostanie rozwiązany. Google testuje nowy mechanizm.

Czytaj całość na: g.pl

Zaledwie 10 sekund ma wystarczyć, aby przelew w euro trafił od nadawcy do odbiorcy. Takie przepisy przyjął Parlament Europejski. W Strasburgu wzięto się za bankowość. Europosłowie głosowali tez w sprawie ochrony przed oszustami.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Fałszywe strony sklepów na Facebooku oferują świetne promocje, w tym głośniki bardzo znanej firmy za jedynie... 9 zł. To próba oszustwa. Chodzi o wyłudzenie danych z karty płatniczej.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl