Ze świata

Jest orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie immunitetu Donalda Trumpa. Były prezydent USA zabrał głos. ''Jestem dumny z tego, że jestem Amerykaninem'' - stwierdził polityk.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

W Czechach zatrzymano osobę podejrzewaną o możliwość popełnienia ''szczególnie poważnego przestępstwa''. W nocy z soboty na niedzielę rząd w Pradze zdecydował o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa. Nieoficjalne informacje czeskich mediów mówiły o możliwym ataku na infrastrukturę.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Urzędnicy japońskiego ministerstwa transportu rozpoczęli we wtorek inspekcję w siedzibie Toyoty. Kontrola jest konsekwencją oszustw we wnioskach dotyczących certyfikacji niektórych modeli pojazdów - informuje Reuters.

Czytaj całość na: moto.pl

Decyzja nowojorskiego sądu wywołała lawinę komentarzy i pytań, nie tylko w USA.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

AI Act to najważniejsze europejskie regulacje sztucznej inteligencji. Wprowadza m.in. obowiązek oznaczania treści wygenerowanych przez AI i zakaz używania jej do monitorowania emocji. Służbom otwiera drogę do działań antyterrorystycznych.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Wygląda to tak: administracja rządowa sypie miliony euro. Inkasują je firmy specjalizujące się w ''goszczeniu imigrantów''. Potem fakturują nieistniejące usługi i zaniżają standard tych, do których się zobowiązali.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Inwestor padł ofiarą oszustwa. Wykonał transakcję na ''zatruty adres'' i stracił prawie 70 milionów dolarów w kryptowalutach. Jak do tego doszło?

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wyciek danych z chińskiej platformy doprowadził do stworzenia mapy Polski, gdzie można było sprawdzić adresy i nazwiska pokrzywdzonych użytkowników. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Węgry w 2020 roku miały najwięcej więźniów w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Ale drugie miejsce zajmuje Polska. Według danych Eurostatu pierwsze cztery miejsca w zestawieniu zajmują kraje Grupy Wyszehradzkiej.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Na Facebooku od lutego 2022 r., czyli de facto od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, prowadzona jest prorosyjska kampania dezinformacyjna wymierzona w państwa europejskie. Komisja Europejska sprawdzi, czy Meta zignorowała jej działanie.

Czytaj całość na: wyborcza.biz