Ze świata

''Neutralny dla klimatu'' hamburger, ''bezemisyjne'' przejazdy taksówką - wkróce takich komunikatów zobaczymy mniej. Unia Europejska przygotowała przepisy, które zabronią firmom twierdzenia, że są przyjazne dla klimatu, jeśli nie mają na to twardych dowodów. Prawo ma uderzyć w greenwashing, czyli wprowadzanie konsumentów w błąd.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Pracownicy poczty, którzy zostali niesłusznie oskarżeni w związku z ''największą pomyłką sądową w historii Wielkiej Brytanii'', otrzymają ogromne odszkodowania. Do tej pory brytyjski rząd wydał 21 mln funtów na odszkodowania, a ta kwota nie stanowi nawet połowy wartości wszystkich wypłat.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Chinka przedstawijąca się jako Guan Yue formalnie pracowała jednocześnie na 16 stanowiskach. Przez trzy lata pobierała wynagrodzenie, mimo że nigdy nie pojawiła się w pracy. Oszustwo zostało zdemaskowane przypadkiem po tym, jak inny mężczyzna wpadł na podobnym przekręcie.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Pewna influencerka sięgnęła po niskoprocentową pożyczkę z tytułu COVID-19 na kwotę 1,5 miliona dolarów, czyli około 6 milionów złotych. Problem jest jeden - uzyskane pieniądze wydała na zakupy w luksusowych butikach i sklepach znanych projektantów. Prawda specjalnie nie ukrywała i została oskarżona o defraudację.

Czytaj całość na: buzz.gazeta.pl

Aurubis drugi raz w ciągu kilku miesięcy informuje, że padł ofiarą oszustwa i najpewniej okradły go dwie niezależne grupy przestępcze. W sierpniu spółka podała, że nie zgadzają się jej stany magazynowe miedzi. Firma oszacowała straty na setki milionów euro strat.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Od fałszywych dokumentów po heroinę. Rosyjski komunikator Telegram stał się jednym z najważniejszych kanałów dla czarnorynkowego handlu. Liczba rzeczy, które można na nim kupić, przyprawia o zawrót głowy. Na tym żerują oszuści.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Szefowie potrafią posunąć się do bardzo nieuczciwych rozwiązań względem swoich pracowników. Ten właściciel restauracji przeszedł jednak samego siebie. Wynajął fałszywego księdza, by dowiedzieć się, czy pracownicy go nie oszukują.

Czytaj całość na: g.pl

W internecie roi się od fikcyjnych adresów. To przynęta dla osób szukających mieszkania na kilka tygodni lub miesięcy.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Były dyrektor Samsung Electronics został oskarżony o kradzież technologii w celu odtworzenia fabryki chipów w Chinach. ''To poważne przestępstwo, które może zadać ciężki cios naszemu bezpieczeństwu ekonomicznemu'' - twierdzą południowokoreańscy prokuratorzy.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Donald Trump został formalnie postawiony w stan oskarżenia w związku z zatrzymaniem po odejściu z urzędu dokumentów objętych klauzulą tajności. Prokuratura zarzuca byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, że bezprawnie przetrzymywał materiały dotyczące bezpieczeństwa narodowego i stosował obstrukcję.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl