Gospodarka

Black Friday, Black Week i Cyber Monday to promocje, które oferuje wiele sklepów. Korzystając z nich, często możemy nabyć produkty w bardzo dobrych cenach. Niestety jest to też czas, gdy łatwiej paś ofiarą oszustwa. Wyjaśniamy, jakie promocje na Black Friday wymagają zachowania ostrożności.

Czytaj całość na: g.pl

Oszuści tworzą strony podszywające się pod sklepy internetowe znanych marek. Próbują w ten sposób wykorzystać okres, w którym pojawia się wiele promocji z okazji Black Friday. Eksperci radzą, jak klienci mogą zadbać o bezpieczeństwo podczas zakupów online.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Ręce opadały przy czytaniu - tak o większości wniosków o dotację w ramach konkursu Ścieżka Smart w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mówi jeden z piętnastu ekspertów PARP, których zapytaliśmy o kulisy przyznawania dofinansowania. PARP nie wyczerpał budżetu, argumentując, że wnioski były za słabe. Wnioskodawcy winą obarczają słabe przygotowanie urzędników.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 32-latka z Gdańska pod zarzutem wyłudzania kredytów i pożyczek bankowych na cudze dane osobowe. Śledczy określają sprawę jako rozwojową...

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Sosnowiecka policja zakończyła śledztwo w sprawie dotacji, które otrzymała jedna z prywatnych szkół wieczorowych o profilu medycznym w Sosnowcu. Przedstawicielce placówki przedstawiono niemal 7,4 tys. zarzutów.

Czytaj całość na: sosnowiec.wyborcza.pl

Zakres danych przekazywanych do KSeF jest na tyle szeroki, że może to rodzić sporo niebezpieczeństw dla przedsiębiorców. Chociażby ''podbierania'' klientów czy ujawnienia dokładnych marż. Czy w ramach walki z oszustwami podatkowymi przedsiębiorców czeka totalna inwigilacja?

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Na sześć lat więzienia skazał sąd w Katowicach ''biznesmena'' Sebastiana B. - To on nauczył kiboli Ruchu Chorzów, jak wyłudzać podatki oraz towary. Razem z nimi czerpał z tego zyski - mówi jeden z oficerów policji.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Dla mnie kasy samoobsługowe to zbawienie. Jednak już nie wszędzie mogę z nich korzystać... Wszystko przez to, że niektórzy zamiast doceniać pojawiające się udogodnienia, zawsze muszą przycwaniaczyć. Pomijanie skanowanych produktów, zamiana etykiet... No ręce opadają - pisze Anna w liście nadesłanym do naszej redakcji.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Wrocławski sąd rozesłał europejski nakaz aresztowania za Romanem Z. i obywatelem Niemiec Stephanem M. Są podejrzani o oszustwo na szkodę przeszło 20 tys. osób. Według śledczych z wrocławskiej prokuratury okręgowej stworzyli piramidę finansową FutureNet. Jest znana m.in. ze sponsorowania koszykarzy Śląska Wrocław i zespołu Formuły 1 Red Bull Racing Team.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców najwięcej przestępstw przeciwko mieniu zarejestrowano w dużych miastach. Stolica Warmii i Mazur nie jest wyjątkiem.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl