Gospodarka

Do sieci trafiły miliony danych użytkowników m.in. Facebooka, Allegro, mBanku czy ING. Eksperci mówią, że mamy do czynienia z jednym z największych jednorazowych wycieków w historii polskiego internetu. Wyjaśniamy, co to oznacza i co teraz trzeba zrobić. Rządowe narzędzie na razie nie działa, ale są inne rozwiązania.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Oficerowie CBŚP zatrzymali na Śląsku 22 biznesmenów związanych z gangiem, który tworzył faktury potwierdzające fikcyjne usługi. - Członkowie grupy wprowadzili do obiegu faktury na 1,5 miliarda złotych - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

''Oszuści podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują możliwość zakupu palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone'' - ostrzega CERT Poczta Polska, wyspecjalizowana komórka zajmująca się cyberprzestępczością.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Prowadzone w Polsce śledztwa potwierdzają, że ukraińskie zboże częściowo wjeżdżało do Polski na fałszywych deklaracjach. Uwikłanych w tę sprawę może być kilkadziesiąt firm. Zajmują się nią teraz polskie władze na kilku szczeblach.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Katowicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie gangu, którego członkowie przejęli 40 tys. kont użytkowników Facebooka. Następnie przez komunikator rozsyłali wiadomości do ich znajomych i prosili o pożyczkę przez kod Blik. - Wyłudzili co najmniej kilkaset tysięcy złotych - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego OSG oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy zakończyła śledztwo w sprawie oszustów fiskalnych. Teraz staną przed sądem.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Częstochowscy funkcjonariusze Zarządu w Katowicach CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Częstochowie oraz funkcjonariuszami CBA rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Zatrzymali 11 osób.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Katowiccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie od kilkudziesięciu osób 14 mln zł. - Rekordzista, który zawarł z nimi umowy inwestycyjne, gwarantujące wysokie prowizje, stracił 2 mln zł - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

W Chorzowie (woj. śląskie) złapano trzy osoby, które fałszowały banknoty. Matka, jej konkubent oraz syn płacili podrobionymi 50-złotowymi banknotami w okolicznych sklepach.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl