Gospodarka

Szajka cyberoszustów przejmowała cudze konta w aplikacjach InPostu, dzięki czemu przestępcy mogli wprowadzać w błąd sprzedawców obuwia co do sposobu odbioru towaru. Z wyliczeń prokuratury wynika, że sprzedający stracili setki tysięcy złotych.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia dotyczący potężnych oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. W aferę zamieszanych jest 61 osób, w tym dwóch byłych pracowników urzędu skarbowego.

Czytaj całość na: lodz.wyborcza.pl

Wraz z rozwojem technologii musimy liczyć się także z rozwojem ataków cyberprzestrzennych. Osoby, które cenią sobie oszczędność czasu w związku z zakupami online, szczególnie powinny mieć się na baczności. Oszuści podszywają się pod InPost oraz Pocztę Polską.

Czytaj całość na: g.pl

Obowiązkowa weryfikacja taksówkarzy przyniosła w Szczecinie piorunujący efekt. Z rynku będzie musiało odejść ponad 500 kierowców.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Wyciek danych osobowych ma poważne konsekwencje, jednak nie z wszystkich zdajemy sobie sprawę. Co wspólnego ma przekręt na sprzedaż mieszkania z nielegalnie pozyskanymi danymi? Okazuje się, że oszuści mogą je wykorzystać do sfałszowania dowodu, a następnie próbować sprzedać nieruchomość.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Spółka Orlen Trading Switzerland (OTS) miała przekazać ok. 400 mln dol. na dostawy ropy z Wenezueli. Surowiec jednak nigdy nie dotarł do kraju, a pieniądze przepadły. Spora część z nich trafiła do 25-latka, który prowadził firmę w Dubaju. - Nikt nie jest tak nieudolny, żeby zrobić taką głupotę. Według mnie za tym stoi coś więcej - przekazał ekspert rynku paliw Dawid Czopek.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Straż Graniczna zatrzymała w Gdańsku 25-letnią Ukrainkę, która ''na masową skalę'' miała zajmować się fałszerstwem. Strażnicy ujawnili niemal trzy tysiące gotowych podrobionych dokumentów, których czarnorynkowa wartość jest szacowana aż na 14,5 mln zł.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

Będzie mniej telefonów i SMS-ów podszywających się pod prawdziwych nadawców i numery. To cel nowych przepisy, które właśnie zaczynają działać.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Pewnemu szczęśliwcowi w Wągrowcu udało się trafić w grze Multi Multi Plus 20 takich samych kuponów w dwóch kolekturach. Gracz zdobył prawie 4 mln zł. Jak to możliwe? - System jest skonstruowany tak, że puszczanie wielu kuponów zwiększa możliwe wygrane - tłumaczy Janusz Paśkiewicz.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Żona pozwoliła mężowi przejąć kontrolę nad firmą. Dobrze wiedziała, że będzie robić za ''słupa''.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl