Prawo

Prokuratura w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia ws. sześciu osób, należących do tzw. gangu trucicieli, którzy otruwali starsze osoby, żeby potem przejąć ich nieruchomości. Wśród oskarżonych znajduje się notariuszka.

Czytaj całość na: metrowarszawa.gazeta.pl

Ponad 1,5 tysiąca osób zostało oszukanych przez mieszkankę powiatu mińskiego. Kobieta przekonywała, że zbiera pieniądze na pomoc dla samotnej matki z dzieckiem. Wpłynęło ponad 50 tys. zł. Okazało się, że zbiórka jest oszustwem. Jak ustalił portal Gazeta.pl, jej inicjatorka została skazana na 1,5 roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: ''zaświadczenie o naukach przedmałżeńskich'' albo ''zaświadczenie o naukach przedślubnych'', by na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych znaleźć ofertę. Cena przystępna. Kuria diecezjalna w Rzeszowie ostrzega księży przed ''lewymi'' dokumentami. Dlaczego młodzi wolą kupować fałszywki?

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Jeśli brat popełnił przestępstwo, to on powinien za nie odpowiadać i pewnie za nie odpowie - tak sprawę brata komendanta głównego policji komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl gen. Adam Rapacki. Łukasz Sz. ma przedstawionych pięć zarzutów, które są związane z tzw. karuzelą vatowską. Sąd nie wydał zgody na tymczasowy areszt.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Patrząc na kodeks, adwokatowi grozi nawet do 25 lat więzienia. Sąd zwolnił go za kaucją w wysokości 300 tys. zł i zakazał wykonywania zawodu.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Przed bydgoskim sądem stanie pięć osób oskarżonych o oszustwa dotyczące mienia znacznej wartości. Wszystkim grozi do dziesięciu lat za kratami. Przestępstwa dotyczą handlu nieruchomościami.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom działającym niezgodnie z prawem na bydgoskim rynku nieruchomości.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Członkowie szajki podawali właścicielom mieszkań skażony alkohol, a po ich śmierci przejmowali nieruchomości. Policja zatrzymała kolejne osoby, które miały współpracować z ''gangiem trucicieli''.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

W Otwocku policjanci znaleźli przy krzakach pijaną 15-latkę. Dziewczyna miała przy sobie przerobioną legitymację szkolną ze zmienioną datą urodzenia. Dzięki temu oszustwu mogła kupować alkohol. 15-latka trafiła do szpitala, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Czytaj całość na: edziecko.pl

Krakowski adwokat oraz jego żona, też była adwokatka podejrzani o wyłudzenie milionów złotych m.in. od sądeckiego biznesmena, nie wyjdą z aresztu. Sąd uznał, że zostaną za kratkami przez trzy miesiące.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl