Komputery i oprogramowanie

Jedną ze złotych zasad w życiu jest, żeby nigdy nie używać niezamówionej pamięci USB dostarczanej pocztą, nawet jeśli znajduje się w przekonującym opakowaniu pakietu Microsoft Office i wygrawerowanym logo Office.

Czytaj całość na: logo24.pl

Państwowy Instytut Badawczy NASK poinformował o nowym wariancie ataków hakerskich. Polega na podszywaniu się pod Allegro. Jego celem jest przejęcie kodów do logowania używanych przez klienta w serwisie Allegro oraz wyłudzenie pieniędzy. Celem oszustów są też użytkownicy innych serwisów. Jak rozpoznać phishing i jak można z nim walczyć?

Czytaj całość na: tokfm.pl

W świecie cyfrowym również czekają na nas zagrożenia. Inne niż te w świecie fizycznym, często jednak groźniejsze dla naszych portfeli. Kieszonkowiec może nas pozbawić co najwyżej zawartości portfela. Cyberprzestępca zaś jest w stanie wyczyścić nam konto.

Czytaj całość na: weekend.gazeta.pl

ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów przed złośliwym oprogramowaniem, które podczas zlecania przelewu podmienia numer rachunku. Co gorsza, na ekranie komputera tej zmiany nie widać.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Szef działu analiz firmy antywirusowej F-secure o coraz bardziej skomplikowanych wyzwaniach cyberbezpieczeństwa: - Kupując pralkę, wiemy, że nie kopnie nas ona prądem ani nie ma prawa nagle zalać mieszkania. Ale nie mamy pewności, że nie będzie słabym ogniwem, przez które ktoś wykradnie hasło do domowego wi-fi.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Bankowość internetowa to wygoda i oszczędność czasu, jednak niesie ze sobą również poważne zagrożenia. Przeczytaj jak nie paść ofiarą hakera.

Czytaj całość na: komputerwfirmie.gazeta.pl

Operował sfałszowanymi kontami, okradał posiadaczy kart kredytowych i oszukiwał na portalu aukcyjnym. A teraz opowiada dziennikarzom w jaki sposób działał.

Czytaj całość na: technowinki.onet.pl

Badacze bezpieczeństwa komputerowego z Uniwersytetu Indiana opracowali testowego wirusa na telefony z systemem Android, żeby sprawdzić, czy da się podsłuchiwać numery kart kredytowych podawane w trakcie rozmów z bankami

Czytaj całość na: technologie.gazeta.pl

Łatwe do przeprowadzenia ataki takie jak phishing można równie łatwo wykryć. Wystarczy odpowiednia edukacja klientów, której banki starają się nie zaniedbywać. Motywuje to cyberprzestępców do obmyślania bardziej skomplikowanych metod wyłudzania poufnych danych. Jedną z nich jest pharming, nazywany też zatruwaniem pamięci DNS (ang. DNS cache poisoning).

Czytaj całość na: biznes.gazetaprawna.pl

Strona internetowa pleaserobme.com (okradnij mnie proszę - przyp. red.) ujawnia adresy domów tymczasowo opuszczonych przez mieszkańców, na podstawie informacji, które autorzy znajdą w internecie. Twórcy strony chcą w ten sposób zwrócić uwagę na prywatne informacje, które zostawiamy o sobie w sieci - donosi BBC.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl