Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o dymisji jednego z wiceministrów, który miał wchodzić w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Polityk został zatrzymany w trakcie przyjmowania 400 tys. dolarów łapówki. Sprawa dotyczy przetargów na zakup m.in. agregatów.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy zakończyła śledztwo w sprawie oszustów fiskalnych. Teraz staną przed sądem.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Jeśli brat popełnił przestępstwo, to on powinien za nie odpowiadać i pewnie za nie odpowie - tak sprawę brata komendanta głównego policji komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl gen. Adam Rapacki. Łukasz Sz. ma przedstawionych pięć zarzutów, które są związane z tzw. karuzelą vatowską. Sąd nie wydał zgody na tymczasowy areszt.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Czeskie gwiazdy sportu, w tym hokeja na lodzie, padły ofiarami oszustwa. Mowa o sportowcach, którzy zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich. Jiri Kubicka miał wyłudzić od nich ok. 84 milionów euro.

Czytaj całość na: sport.pl

Podczas odprawy paszportowej na lotnisku w Krakowie straż graniczna zatrzymała 17-letniego Polaka, wracającego z Dublina. Problemy się zaczęły, gdy funkcjonariusz zauważył, że w dokumencie odręcznie poprawiono jedną z cyfr.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Na cztery i trzy lata więzienia skazał katowicki sąd dwie urzędniczki skarbowe z Sosnowca. Kobiety działały w gangu, który wyłudził 750 tys. zł zwrotu VAT-u. - W procederze uczestniczyli członkowie rodzin kobiet, a także znajomi - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: sosnowiec.wyborcza.pl

Rząd chce skończyć z SMS-ami od przestępców i oszustów podających się np. za Ministerstwo Finansów lub inne instytucje publiczne.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Czeczeni, obywatele Rosji, załatwiali ''lewe'' karty pobytu, umożliwiając swoim rodakom wjazd do Unii Europejskiej. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej z Medyki.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Częstochowscy funkcjonariusze Zarządu w Katowicach CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Częstochowie oraz funkcjonariuszami CBA rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Zatrzymali 11 osób.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Gmina Konstancin-Jeziorna w wyniku oszustwa straciła pięć mln zł. Podejrzanymi są burmistrz i skarbnik - temu pierwszemu prokuratura zajęła mieszkanie. ''To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek wobec samorządowca w Polsce'' - pisze ''Gazeta Wyborcza''.

Czytaj całość na: metrowarszawa.gazeta.pl